Rozpoczął się długi czerwcowy weekend. Na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli.
Wydłużony czerwcowy weekend to nie tylko czas wypoczynku, ale także wzmożonego ruchu na drogach. Policja zapowiada, że nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych. Będą zwracać także uwagę na nieprawidłowe zachowania korzystających z nowych kategorii pojazdów, jakimi są hulajnogi elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego i wspomagające ruch.

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które zdecydowały się kierować samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjantów na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Mimo, że złagodzeniu uległy obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się covid-19, to nie oznacza, że możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować ponownym rozprzestrzenieniem się choroby. Policyjnych patroli nie zabraknie także w miejscach ogólnie dostępnych, które sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji.

Ładna pogoda będzie sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak: zachowania odpowiedniej odległości w przestrzeni publicznej od innych, obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych (w środkach transportu publicznego), ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.