Jasielski Dzień Dziecka, który odbył się 1 czerwca został zorganizowany wspólnie przez Urząd Miasta Jasła oraz miejskie instytucje kultury i sportu. Każda z nich przygotowała bogaty i atrakcyjny program dla dzieci i ich rodziców. Większość zabaw odbywała się na terenie zielonym wokół Jasielskiego Domu Kultury.
Dzieci bawiły się świetnie. Staraliśmy się przygotować bardzo różnorodny program: były gry piknikowe, zabawy, konkursy, koncert, pokazy taneczne. Mam nadzieję, że wszystkie dzieci i ich rodzice są zadowoleni – powiedziała, podsumowując imprezę, Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Jasielski Dzień Dziecka

Przy budynku JDK utworzone zostały strefy. Plastyczna, zlokalizowana była od strony Parku Miejskiego. Tam, dzieci wspólnie z rodzicami mogły rysować, malować, kolorować i lepić w glinie. Kolejna – strefa maluszka usytuowana była przy wejściu do budynku od ul. Kościuszki. Tam znajdowały się tablice, kreda do rysowania, tablice magnetyczne, piaskownica z piłeczkami, kręgle, klocki oraz miniaturka różowego zamku. Natomiast obok wejścia głównego powstał plac zabaw, na którym można było zagrać w piłkę nożną, kręgle, hula hop, mini boks oraz rzucać piłką do kosza itp.

Jasielski Dzień Dziecka

Na plenerowej scenie wystąpiły również solistki Jasielskiego Domu Kultury, a na sali multimedialnej odbył się konkurs karaoke. Wszyscy młodsi uczestnicy Dnia Dziecka zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Na tarasie Jasielskiego Domu Kultury gościło Muzeum Regionalne. Pracownicy przygotowali zestaw zabawek z papieru i kolorowanek, nawiązujących do strojów ludowych Pogórzan. Najmłodsi wraz z rodzicami bardzo chętnie przystąpili do prac plastycznych, poznając przy tym ciekawostki z życia tej grupy etnograficznej.

Jasielski Dzień Dziecka

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach programu „Kolorowo i książkowo” zaprosiła dzieci na ciekawe i oryginalne zajęcia, najmłodsi uczyli się rysować swoje emocje, na podstawie książki „Kolorowy potwór”. – Bawimy się z muzyką, bawimy się emocjami. Mamy dla dzieci piękne książki, dużo dobrej zabawy i niezwykłe instrumenty – wyliczała Dorota Woźnica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W holu MBP odbyła się muzykoterapia – zajęcia ruchowe na podstawie książek, połączone z muzyką relaksacyjną.

Jasielski Dzień Dziecka

Równolegle w kinie JDK „Syrena” zorganizowane zostały trzy bezpłatne seanse filmu animowanego „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”.

Organizatorami Jasielskiego Dnia Dziecka były: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z świętowania najmłodszych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.