Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego o włamanie do budynku gospodarczego na terenie ogródków działkowych. Zatrzymany 26-latek ukradł sprzęt ogrodowy oraz kilka metalowych przedmiotów o wartości kilkuset złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.
W ubiegły poniedziałek (31 maja) policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego, znajdującego się na ogródkach działkowych przy ul. Grunwaldzkiej w Jaśle. - Funkcjonariusze, pracujący na miejscu przestępstwa, ustalili, że łupem włamywacza padły różnego rodzaju metalowe przedmioty, a także sprzęt ogrodowy. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny. Zebrali także informacje, które okazały się pomocne w ustaleniu sprawcy przestępstwa - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za to przestępstwo. To 26-letni mieszkaniec Jasła. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Mężczyzna podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.