Drugą nagrodę zdobyła Karolina Polak w XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie 2021” w Opolu. Młoda wokalistka Jasielskiego Domu Kultury, prowadzona przez łowczynię talentów Ewę Grzebień, zdobyła również wyróżnienie w II Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalarium w Kielcach.
XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Piosenkobranie 2021” odbył się w minioną niedzielę (20 czerwca) w opolskim amfiteatrze. W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 61 młodych wokalistów, wyłonionych w drodze eliminacji spośród prawie 300 kandydatów, reprezentujących 14 województw.

Ogólnopolskie sukcesy Karoliny Polak

W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska (przewodnicząca), Jarosław Wasik, Natalia Zastępa, Jędrzej Skiba i Dariusz Romanowski. Jasielski Dom Kultury reprezentowała Karolina Polak (od pięciu lat jest wokalistką studia wokalnego prowadzonego przez Ewę Grzebień), która wraz z akordeonistą Maciejem Ochwatem przygotowała na tę okazję piosenkę „Grand Valse Brillant” z repertuaru Ewy Demarczyk. Maciej nie mógł być obecny podczas finału, dlatego też solistka wystąpiła z podkładem przez niego zaaranżowanym i nagranym. Wykonanie piosenki, bardzo trudnej muzycznie i interpretacyjnie spodobało się jury konkursowemu, które przyznało wokalistce II nagrodę. Jest to tym większy sukces, iż w tej kategorii (VII i VIII klas) przyznano tylko I i II nagrodę (bez wyróżnień).

Natomiast wyróżnienie w kategorii solistów 11-13 lat, Karolina Polak zdobyła w II Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalarium, zorganizowanym przez MDK w Kielcach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.