Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, popularny Ekonomik zdobył tytuł Złotej Szkoły NBP.
Uroczysta gala odbyła się 21 czerwca w Warszawie, gdzie ogłoszono wyniki ogólnopolskiego programu - I edycji Złotych Szkół NBP. Jasielski Ekonomik zajął 1. miejsce w kategorii „Spotkanie z ekspertem”.

Hasło tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Narodowy Bank Polski brzmiało „Giganci finansów osobistych”. Ideą projektu było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Komisja programu oceniała: pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne, dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców, jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce, zasięg i poziom zaangażowania odbiorców.

W I edycji programu uczestniczyły 394 szkoły. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach zadań: spotkanie z ekspertem, lekcja z ekonomią, debata szkolna oraz nagrodę specjalną i nagrodę prezesa NBP.

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle był reprezentowany przez drużynę ambasadorów edukacji ekonomicznej w skład której wchodzili: nauczyciele: Anna Wojnarowicz – Stusowska – koordynator projektu, Joanna Hendzel, Beata Zając – Łącka, Joanna Radoń, Wincenty Skwarek, Elżbieta Haduch oraz uczniowie kształcący się na kierunkach: technik ekonomista, technik reklamy, technik rachunkowości oraz technik organizacji turystyki.

Za prestiżowe osiągnięcie szkoła otrzymała nagrodę - 10 tysięcy złotych oraz tytuł Złotej Szkoły NBP.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.