Solidnie zbudowane drogi to podstawa każdej dobrze prosperującej gospodarki. Samorząd województwa ruszył z tegorocznymi inwestycjami. Także w powiecie jasielskim.
-Jako Zarząd Województwa Podkarpackiego uważamy, że dalszy rozwój Podkarpacia w bardzo dużej mierze zależy od dobrych połączeń drogowych. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy naszego regionu mogli szybko, bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się między naszymi miastami i mniejszymi miejscowościami. Dlatego ruszyliśmy z nowymi inwestycjami, które mają usprawnić ruch na drogach wojewódzkich. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy taki remont wiąże się z utrudnieniami w ruchu, ale z całą pewnością jest to jedyna metoda, abyśmy wszyscy mogli jeździć po odnowionych i bezpiecznych drogach - mówi marszałek Władysław Ortyl.

Jedną z ważniejszych inwestycji drogowych samorządu województwa podkarpackiego jest modernizacja siedmiokilometrowego odcinka drogi z Pielgrzymki do Nowego Żmigrodu na drodze wojewódzkiej nr 993. Wraz z modernizowaną drogą remontowane są skrzyżowania, pobocza, zjazdy, chodniki, przystanki i zatoki autobusowe. Wykonawcą prac jest firma STRABAG.

Koszt robót budowlanych wyniesie w sumie ponad 9,6 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-SK 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 6 mln euro, z czego w ramach montażu finansowego po stronie polskiej, ponad 3,2 mln euro pochodzi z EFRR, a ponad 573 tys. euro z budżetu Województwa Podkarpackiego. Po stronie słowackiej, na montaż finansowy składają się środki w wysokości niemal 2 mln euro z EFRR, ponad 234 tys. euro z budżetu państwa oraz 117 tys. euro z budżetu Kraju Preszowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.