Po powrocie do szkół uczniów jasielscy policjanci podjęli działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa organizując profilaktyczne lekcje i spotkania.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły", jasielscy policjanci zajmujący się profilaktyką, dzielnicowi oraz funkcjonariusze ruchu drogowego spotykali się z dziećmi, by przypomnieć im najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci chętnie uczestniczyli w przedsięwzięciach realizowanych na terenie naszego powiatu. Odwiedzali placówki oświatowe, prowadzili prelekcje oraz zajęcia praktyczne.

Bezpieczna droga do szkoły

Podczas zajęć teoretycznych mundurowi wykorzystywali zestaw Autochodzik, ucząc dzieci dobrych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem się na drodze. Policjanci przypominali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak też w miejscu zamieszkania i najbliższym otoczeniu.

Bezpieczna droga do szkoły

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle w ramach "Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Bezpieczeństwa Obywateli", uczestnicy zajęć zostali wyposażeni elementy odblaskowe. Najmłodsi słuchacze otrzymali również od policjantów kolorowanki przygotowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach programu „Mistrzowie w drodze”.

Bezpieczna droga do szkoły

Prowadzone działania profilaktyczne cieszą się dużym zainteresowaniem i będą nadal kontynuowane.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.