Jakie inwestycje drogowe chcą wykonać samorządy z powiatu krośnieńskiego w ramach kolejnego naboru w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg na 2022 rok?
Ponad 162 mln zł będzie do dyspozycji podkarpackich samorządów w kolejnym naborze w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Prezydenci, starostowie, burmistrzowie i wójtowie mogli składać wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych lub remontowych dla dróg posiadających status dróg publicznych kategorii gminnej lub powiatowej, planowanych do realizacji od stycznia 2022 roku.

- Mogą być realizowane zadania jednoroczne - zaplanowane na 2022 r., jak i te wieloletnie, których czas realizacji wykracza poza ramy 12 miesięcy. Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50% do 80% wartości zadania w zależności o dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi: 30 mln zł.

W ramach Funduszu dofinansowaniem mogą być objęte: budowa, przebudowa lub remont dróg powiatowych („zadania powiatowe”), oraz budowa, przebudowa lub remont dróg gminnych („zadania gminne”). Gmina może złożyć 2 wnioski, natomiast powiat oraz miasto na prawach powiatu 3 wnioski. Jedno zadanie może obejmować maksymalnie trzy różne drogi, których bezpośrednie lub pośrednie powiązanie zapewni spójność komunikacyjną na poziomie lokalnym, co powinno zostać wykazane we wniosku aplikacyjnym.
W ramach jednego wniosku można było zgłosić jeden typ zadania: inwestycyjne (przebudowa, budowa) lub remontowe, przy czym dopuszczalna jest realizacja w ramach zadania inwestycyjnego elementów remontu, jednakże wartość tych elementów nie powinna przekraczać 20% wartości zadania.
W ramach Funduszu dopuszczalne było zgłoszenie zadania polegającego na przebudowie lub rozbudowie drogi wewnętrznej, która w wyniku przebudowy lub rozbudowy zostanie zaliczona do odpowiedniej kategorii dróg publicznych.

Wnioski o dofinansowanie złożone przez samorządy z powiatu jasielskiegoPowiat jasielski

Przebudowa ciągu dróg powiatowych Dobrynia - Zawadka Osiecka - Załęże i Dębowiec - Załęże - Osiek Jasielski w miejscowościach Zawadka Osiecka i Osiek Jasielski

Przebudowa drogi powiatowej Jasło - Błażkowa - Jodłowa w miejscowości Wróblowa

Przebudowa drogi powiatowej Szebnie - Bierówka - Szebnie w miejscowości Bierówka

Miasto Jasło

Droga łącząca most na Osiedlu Gądki z ul. Słoneczną

Przebudowa drogi gminnej ulicy Pietrusa wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego

Przebudowa ulicy Grota Roweckiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wraz z przebudową skrzyżowania ulic Grota Roweckiego, Szopena i Szkolnej w Jaśle

Gmina Brzyska

Remont drogi gminnej "Granice I" w miejscowości Błażkowa

Remont drogi gminnej "Zakościele" w miejscowości Brzyska

Gmina Dębowiec

Remont drogi gminnej Folusz – Dobrynia w miejscowości Folusz

Remont drogi gminnej w miejscowości Zarzecze

Gmina Jasło

Przebudowa drogi gminnej publicznej w Osobnicy oraz przebudowa drogi wewnętrznej w Osobnicy oraz mostu na potoku Bednarka.

Przebudowa drogi gminnej Brzyście - Wysłanka - Osobnica w miejscowości Brzyście

Gmina Osiek Jasielski

Przebudowa ciągu dróg gminnych oraz drogi nr 113592R w miejscowości Mrukowa

Remont drogi gminnej w miejscowości Pielgrzymka

Gmina Tarnowiec

Przebudowa drogi wewnętrznej w Tarnowcu wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogi

Gmina Skołyszyn

Remont dróg gminnych na terenie Gminy Skołyszyn, w tym droga relacji Lisówek - Lisów i droga miejscowości Skołyszyn oraz droga "Nadole - Kurpiel" w Święcanach

Remont dróg gminnych na terenie Gminy Skołyszyn, w tym droga "Nowiny" w Bączalu Górnym, droga "Sikorówka" w Święcanach oraz droga "Góry k. Kościoła" w Jabłonicy

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.