Szereg atrakcji i technologicznych nowinek, a przed wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, zapewnili wystawcy Festiwalu Nauki, który odbył się w Jasielskim Domu Kultury.
Szereg atrakcji i technologicznych nowinek, a przed wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, zapewnili wystawcy Festiwalu Nauki, który odbył się w sobotę (2 października) w Jasielskim Domu Kultury.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, podczas festiwalu gościli : Estrada Tyska, Instytut Badań Kompetencji, Fundacja Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza" i I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Po raz pierwszy do Festiwalu przyłączyli się: Centrum Nauki Kopernik oraz Jasielski Klub Łączności SP8KJX.

uczestnicy festiwalu nauki

Odwiedzający JDK mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach, m.in. w kuchni molekularnej, uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych oraz przekonać się o właściwościach ludzkiego mózgu i skutkach oddziaływania ciśnienia. Nie zabrakło także dobrze już znanych stanowisk: lustra Frankensteina, puzzli geometrycznych, trójkąta Pascala, gier logicznych i kącika edukacyjnego dla najmłodszych. Były także pokazy w strefach: lotniczej, konstruktorskiej oraz zabawy z nauką. Obserwatorium działające przy I LO w Jaśle prowadziło m.in. pokazy obserwacji przez teleskop, pomiar anomalii ziemskiego pola magnetycznego, zaś krótkofalowcy zaprezentowali sprzęt radiowy, przeprowadzili pokaz łączności w systemach fonicznych i cyfrowych.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Jasło, Jasło Miasto Wiedzy i Jasielski Dom Kultury, zaś partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

W ramach wydarzenia zorganizowano również dwie wystawy towarzyszące: przygotowaną przez Muzeum Regionalne "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych" oraz ekspozycję "Lem", przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.