Trwa budowa mostów w Przysiekach na rzece Ropie i w Jaśle – na Jasiołce.
W dniu 7 października br. Starosta Jasielski Adam Pawluś dokonał przeglądu zaawansowania prac na obiektach mostowych, które są budowane w Przysiekach na rzece Ropie i w Jaśle – na Jasiołce.

W maju rozpoczęły się prace przy budowie mostu w Przysiekach. W ramach zadania pt. "Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1864R Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie w miejscowości Przysieki" powstanie 398-metrowy odcinek drogi, w tym 93 m mostu. Most na rzece Ropie uzupełni brakujący fragment drogi i będzie alternatywą dla ewentualnych problemów komunikacyjnych na drodze krajowej 28.

Wykonawcą robót jest firma INTOP Tarnobrzeg. Koszt zadania wynosi 9 161 674 zł. Obecnie trwają prace związane z zakończeniem betonowania podpór. Wykonawca przygotowuje również montaż zbrojenia i części dźwigarowej mostu.

Most w PrzysiekachMost w Przysiekach

Z kolei na moście na Jasiołce trwają prace związane z wykonaniem zbrojenia na konstrukcji stalowej pomostu. Głównym wykonawcą zadania pn. "Budowa mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem dróg powiatowych Nr 2510R i 2511R” jest firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie mostów.

Oprócz prac budowlanych przy samym moście, prowadzone są również roboty polegające na budowie dróg dojazdowych do przeprawy. Realizuje je PRDM Sp. z o.o. w Jaśle, po obu stronach rzeki, zarówno na osiedlu Sobniów, jak też osiedlu Hankówka. Droga powiatowa, która połączy most z ul. Żniwną i ul. Towarową będzie miała łączną długość 993,20 m.
Prace zakończą się w grudniu br. Całkowity koszt inwestycji to 9 758 981 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.