W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Małgorzatą Hanusz pasjonatką ziół.
W piątek (5 listopada) na spotkaniu Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy z Małgorzatą Hanusz o tym, jak ważny dla człowieka jest powrót do natury i korzystanie z jej darów. Jej pasja wzięła się z miłości do lasu, roślin, spacerów i wędrówek, które ją wyciszają i dają energię.

Na wstępie zaznaczyła, że apteczka którą komponuje jest jej indywidualnym wyborem. Zioła zbiera tylko w ich najlepszym momencie kwitnienia, i suszy w zacienionym miejscu. Robi z nich herbatki, syropy, nalewki, a surowe lub suszone dodaje do potraw.

uczestniczka spotkania

Akacjowy odświeżacz powietrza ma zastosowanie zwłaszcza w łazience. W jej apteczce na stałe zagościł miód z nawłoci o działaniu bakteriobójczym, moczopędnym i rozkurczowym.

Zioła należy zbierać bardzo umiejętnie. Nie wolno prowadzić nadmiernej eksploatacji roślin, szczególnie jeśli występują w niewielkich ilościach. Po każdym zbiorze powinna pozostać część roślin w stanie nienaruszonym - zaznaczyła.

domowe zioła

Małgorzata Hanusz zrobiła mydło według własnej receptury. Bez chemii i konserwantów stanowi znakomitą alternatywę dla mydeł z drogerii.

Dobry humor, spokój, śmiech to najważniejsze składniki mojej apteczki - powiedziała na zakończenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.