W Szebniach spotkały się przedstawicielki KGW z terenu gminy Jasło, członkinie SRKLZJ i gościnnie, panie z KGW z terenu gminy Tarnowiec by wspólnie wziąć udział w zjeździe integracyjno-edukacyjnym.
W czwartkowe popołudnie (4 listopada) w Trzcinicy, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach spotkały się przedstawicielki KGW z terenu gminy Jasło, członkinie SRKLZJ i gościnnie, panie z KGW z terenu gminy Tarnowiec, by wspólnie wziąć udział w zjeździe integracyjno-edukacyjnym.

Toczyło się wiele rozmów o ekologii, uprawie roślin, naturalnych kosmetykach, tradycyjnych ludowych potrawach, jesiennych przepisach na wypieki i przekąski. Odbyły się też warsztaty florystyczne prowadzone przez N. Brągiel z NatKwiaty, które były doskonałym przykładem na to, jak z darów lasu i ogrodu stworzyć ekologiczne dekoracje do wystroju wnętrz.

prace wykonane podczas spotkania

Celem zadania była popularyzacja kultury, tradycji, zwyczajów ludowych i kulinarnych gminy Jasło, a także zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska, ekologii i pozyskanie umiejętności odpowiedniego doboru roślin wykorzystywanych w tworzeniu eko-dekoracji.

Efektem była integracja społeczna, mile spędzony czas, zwiększenie mobilizacji do działania, zachęcenie do efektywnej współpracy organizacji społecznych i promocja kultury lokalnej.

Organizatorami spotkania byli Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, w partnerstwie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jasło i GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.