Cmentarz jeńców i żołnierzy Armii Radzieckiej z okresu II wojny światowej w Bierówce odzyskał godny wygląd.
Cmentarz jeńców i żołnierzy Armii Radzieckiej z okresu II wojny światowej w Bierówce odzyskał godny wygląd. Zakres prac przy miejscu pamięci obejmował wykonanie dwujęzycznej tablicy informacyjnej przy wejściu na cmentarz oraz tablicy kamiennej z nazwiskami osób pochowanych, naprawę okładzin kamiennych cokołów, ścian i pilastrów zewnętrznych, montaż gwiazd emaliowanych oraz tabliczki, wymianę płyt chodnikowych na nawierzchnię z kostki brukowej w jednej z alejek, czyszczenie i malowanie ogrodzenia.

cmentarz wojenny

Na pracę związane z odnowieniem miejsca pamięci otrzymano kwotę 25 000,00 zł od Wojewody Podkarpackiego. Wykonawcą zadania było Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle.

We wsi Bierówka zginęło z rąk okupanta niemieckiego ok. 4000 żołnierzy i oficerów Armii Radzieckiej wziętych do niewoli. Jeńcy, którzy zostali pochowani na cmentarzu pochodzą z obozu jeńców istniejącego w latach 1942 - 1944 we wsi Szebnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.