W kościele parafialnym w Osobnicy odbył się koncert ku czci św. Cecylii zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy.
Pod takim tytułem w wigilię wspomnienia św. Cecylii, patronki organistów, chórów i zespołów kościelnych odbył się Koncert ku Jej czci. Wspomnienie św. Cecylii przypada 22 listopada. Występ zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy, dofinansowany przez Wójta Gminy Jasło miał miejsce w kościele parafialnym w Osobnicy.

Na koncercie, który poprowadziła Wiceprezes Chóru "Cecylianum" wystąpiły zaproszone zespoły w następującej kolejności: Schola "Cecylianki", Chóry: "Laurenti" z Warzyc i "Cecylianum" z Osobnicy oraz Orkiestra Dęta z solistami.

Schola Cecylianki

Piękne melodie ubogaciły zgromadzonych parafian i gości na czele z Wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem oraz Zastępcą Wójta Gminy Jasło Henrykiem Motkowiczem. Uroczysta Msza św. sprawowana przez Proboszcza ks. Krzysztofa Szopę i Prałata ks. Czesława Szewczyka uświetniona przez artystów oraz wspólne spotkanie na poczęstunku w Parafialnym Domu Kultury była wspaniałym dopełnieniem tej wyjątkowej uczty duchowej.

koncert w Osobnicy

Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, gościom oraz księżom posługującym w parafii i życzymy za wstawiennictwem św. Cecylii, aby pokochali muzykę, aby była ona ucieczką od rzeczywistości, aby przenosiła w najbardziej tajemnicze, nieoczekiwane miejsca, aby przy niej uśmiechali się, ale także płakali, aby jednym razem rozpalała ogień a innym napełniała smutkiem, ale przede wszystkim nie mogli bez niej żyć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.