40-letni mieszkaniec Jasła ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł w ręce policji w miniony czwartek. W jednym z jego mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 8 kg narkotyków.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KPP w Jaśle realizowali w ostatnim czasie działania związane z zatrzymaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. W ramach prowadzonych czynności, kryminalni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego jaślanina. Mężczyzna ukrywał się, ponieważ ciążyła na nim kara 26 miesięcy pozbawienia wolności.

- Policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka w miniony czwartek na terenie Jasła. Mając podejrzenia, że zatrzymany może posiadać niedozwolone substancje, policjanci przeszukali zajmowane przez niego lokale mieszkalne. Także i w tym przypadku intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. W trakcie realizowanych przeszukań, w jednym z zajmowanych przez poszukiwanego lokali, policjanci ujawnili znaczne ilości narkotyków. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że to amfetamina i marihuana. Łącznie zabezpieczyli blisko 4,7 kg amfetaminy oraz 3,7 kg marihuany - poinformował kom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Narkotyki u mieszkańców Jasła

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podczas przesłuchania, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Zatrzymany jaślanin będzie odbywał ciążącą na nim karę pozbawienia wolności.

Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu dodatkowo kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.