Trzy miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec Przemyśla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków, ale także niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu oraz przemyscy policjanci zatrzymywali do kontroli w miejscowości Zadąbrowie samochód osobowy marki audi. Z posiadanych informacji wynikało, że kierowca audi może przewozić substancje zabronione.

Kierowca zignorował wydane polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za samochodem, który z nadmierną prędkością mijał miejscowości Sośnica Jarosławska, Walawa, Skołoszów, zjeżdżał w polne drogi, a następnie w miejscowości Zadąbrowie wjechał na autostradę A4 w kierunku Rzeszowa. Uciekający kierowca jechał bardzo brawurowo, łamiąc szereg przepisów prawa drogowego, stanowiąc realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym także dla pieszych.

Kiedy mężczyzna wjechał do Rzeszowa, do pościgu dołączyli się miejscowi policjanci i funkcjonariusze z oddziału prewencji. Kierowca audi ponownie zignorował sygnał do zatrzymania się i w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę. Próbując zgubić funkcjonariuszy stosował bardzo niebezpieczne manewry m.in. zmuszał kierowców innych samochodów do zjeżdżania ze swojego pasa ruchu, wjeżdżał na chodniki, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, zmuszał innych kierujących do zatrzymania się.

45- letni kierowca zastał zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie znaczną ilości narkotyków.

Wielki pościg za kierowcą audi. Miał narkotyki

Mężczyzna odpowie za posiadanie substancji psychoaktywnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej a także popełnienie wykroczeń w ruchu drogowym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.