Trzcinica została nagrodzona w konkursie "Piękna Wieś Podkarpacka 2021".
W tym roku do konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2021" zgłosiło się 18 sołectw z terenu Podkarpacia. Są to zarówno miejscowości, które są siedzibami gminy, ale również mniejsze sołectwa, zaangażowane w dbałość o swoje otoczenie i integrację społeczną. Nowością w tej edycji było uruchomienie głosowania internetowego, które pozwoliło na wypromowanie najpiękniejszych miejscowości i najaktywniejszych lokalnych społeczności oraz dotarcie z ideą konkursu do szerszego grona odbiorców.

Głosowanie trwało od 2 do 30 listopada. Wyniki głosowania internetowego sumowały się z oceną dokonaną przez komisję konkursową. Samorząd województwa zadbał, aby wszystkie miejscowości z pierwszej dziesiątki konkursu zostały docenione i nagrodzone. Do laureatów konkursu trafił sprzęt ogrodniczy: traktorek ogrodowy-kosiarka, kosiarka rotacyjna, piła mechaniczna oraz mopy parowe karchera.

- Wasza działalność obejmuje tereny, które nam na Podkarpaciu są bardzo bliskie. Większość mieszkańców Podkarpacia mieszka na terenach wiejskich, gdzie są kultywowane: tradycje i obrzędy związane z nasza podkarpacką ziemią, ale też z tradycją polską. Bardzo się z tego cieszymy i te działania z chęcią wspieramy - powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

Miejscowość Trzcinica została doceniona i nagrodzona w konkursie "Piękna Wieś Podkarpacka 2021". Rozstrzygnięcie X edycji odbyło się 29 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Promując wieś Trzcinica zaprezentowane zostały działania społeczności wiejskiej nastawionej na uzyskane wspólnych korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańców zadbanej wsi, stanowiącej wizytówkę nie tylko społeczności lokalnej, ale również Podkarpacia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.