Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop otrzymała pamiątkową monetę NBP za szczególnie zaangażowanie w walkę z trwającą epidemią.
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie Jerzy Guniewski, w symboliczny sposób uhonorowali przedstawicieli środowisk oraz instytucji szczególnie zaangażowanych w walkę z trwającą epiedmią.

Pamiątkowe monety przygotowane w hołdzie personelowi medycznemu, w podziękowaniu za trud i zaangażowanie podczas pracy w czasie epidemii, otrzymali reprezentujący środowisko podkarpackich medyków:
- Anita Drążek- przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Rzeszowie;
- Wojciech Domka - prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie;
- Zbigniew Widomski dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie;
- Barbara Stawarz - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu;
- Przemysław Wojtys - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy;
- Piotr Pochopień - dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu;
- Grzegorz Panek - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku;
- Beata Trzop - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

15 grudnia 2021 r. Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę kolekcjonerską. Na rewersie monety przedstawiona została dłoń lekarska w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta, wstęga o barwach Rzeczypospolitej Polskiej oraz napis "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19". Natomiast awers zawiera napis "Rzeczpospolita Polska", rok emisji oraz wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.