Miasto Jasło uczestniczy w ogólnoeuropejskim projekcie darmowego dostępu do sieci internetowej.
Miasto Jasło uczestniczy w ogólnoeuropejskim projekcie darmowego dostępu do sieci internetowej. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin i miast, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało po 15 000 euro na budowę sieci dostępowej.

Na terenie Jasła darmowe punkty dostępowe znajdują się w następujących 10 lokalizacjach:
- rynek (obejmuje cały rynek) - 2 urządzenia
- Plac Targowy (ul. Zielona)
- Plac Żwirki i Wigury
- skwer przy ul. Sokoła (obejmuje również zasięgiem plac przed kinem Syrena)
- dworzec PKP
- Ogród Jordanowski
- "Przystanek Kwiatowa"
- otwarty basen i tereny rekreacyjne MOSiR
- parki linowy i bulwary nad rzeką Ropą
- park miejski

W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z Internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci brzmi "WiFi4EU". Nazwa ta będzie wszędzie taka sama, dzięki czemu będzie można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie.

Według prowadzonych statystyk, z 11 punktów prowadzonych przez miasto tygodniowo korzysta 550 osób. Do tej pory nie zgłaszano żadnych problemów z funkcjonowaniem darmowych punktów.

darmowy internet

Jak korzystać?
Aby zalogować się do sieci należy kliknąć w ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć "wifi4eu", a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, w którym należy zaznaczyć "Akceptuję regulamin" a następnie kliknąć "Zaloguj".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.