Orszak Trzech Króli 2022 przejdzie przez Jasło, Nienaszów i Osiek Jasielski.
Tradycyjnie już jasełka uliczne odbędą się w wielu miastach, miasteczkach i wsiach. Orszakom Trzech Króli zaplanowanym na czwartek (6 stycznia) z hasłem przewodnim "Dziś dzień wesoły" towarzyszyć będzie wspólne kolędowanie oraz inscenizacje.

W tym roku Orszak Trzech Króli przejdzie przez Jasło, Nienaszów i Osiek Jasielski.

Orszak Trzech Króli w Jaśle rozpocznie się w samo południe mszą św. w kościele OO. Franciszkanów. Po nabożeństwie około godziny 12.50 sformowany zostanie orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej wyruszy ulicami 3 Maja, Kołłątaja, Kościuszki i północną pierzeją Rynku na plac farny.

Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Na drodze przemarszu, przy Jasielskim Domu Kultury odegrana zostanie scena walki dobra ze złem. Na placu farnym odbędzie się pokłon Trzech Króli. Oprawę artystyczną zapewnią zespoły artystyczne JDK, a do wspólnego kolędowania zaprosi wszystkich Kapela Ludowa Trzcinicoki.

Natomiast orszak w Osieku Jasielskim odbędzie się o godzinie 14:00. Zbiórka przy Ośrodku Sportu w Osieku Jasielskim, skąd nastąpi przemarsz do sali GOK-u, gdzie odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek.

Orszak Trzech Króli w Nienaszowie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie. Po mszy św. wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie w stronę szkoły i domu ludowego w Nienaszowie.