Ponad tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził w samochodzie 26-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego, którego zatrzymali policjanci.
Do zdarzenia doszło we wtorek 11 stycznia br. w miejscowości Stare Miasto. Kryminalni z Leżajska uzyskali informację, że kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter może przewozić znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólnie z policjantami z leżajskiej drogówki zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W jego środku ujawnili bale tytoniowego suszu.

26-latek z powiatu kazimierskiego, który kierował mercedesem, został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas jego oględzin zabezpieczono 40 bali suszu tytoniowego o łącznej wadze 1042 kg (około 25 kg każda). W działaniach policjantów wsparli funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Rzeszowa wraz z psem służbowym Bianką.


Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 525 tys. zł. Kontrabanda została skonfiskowana.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.