Ponad tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził w samochodzie 26-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego, którego zatrzymali policjanci.
Do zdarzenia doszło we wtorek 11 stycznia br. w miejscowości Stare Miasto. Kryminalni z Leżajska uzyskali informację, że kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter może przewozić znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólnie z policjantami z leżajskiej drogówki zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W jego środku ujawnili bale tytoniowego suszu.

26-latek z powiatu kazimierskiego, który kierował mercedesem, został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas jego oględzin zabezpieczono 40 bali suszu tytoniowego o łącznej wadze 1042 kg (około 25 kg każda). W działaniach policjantów wsparli funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Rzeszowa wraz z psem służbowym Bianką.


Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 525 tys. zł. Kontrabanda została skonfiskowana.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.