W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z dogoterapeutą Jolantą Jaracz i psem Altą.
W czwartek (13 stycznia) w Klubie Czytających Rodzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem dogoterapeutą Jolantą Jaracz i psem Altą.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak postępować z psem, czy każdy pies lubi, żeby go głaskać i co zrobić, żeby pies nas słuchał. Poznali zadania i rozkład dnia psa terapeutycznego i psa-ratownika. Wzięli udział w przygotowaniu zadań dla Alty.

Joloanta Jaracz

Zapoznali się z literaturą dla dzieci przybliżającą pracę, jaką wykonują psy, szczególnie wyjątkową serię książek Barbary Gawryluk "Pies na medal". Jej książki pokazują, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i niezastąpionymi partnerami w niesieniu pomocy innym. Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi osobami, są przewodnikami niewidomych, pracują w policji, na lotniskach i w służbach ratunkowych oraz uczestniczą w terapiach chorych osób.

Spotkanie dostarczyło najmłodszym uczestnikom wiele radości i pozwoliło inaczej spojrzeć na psa, nie jak na maskotką, którą można się bawić, ale jak na przyjaciela, z którym można stworzyć bliską relację.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu "Rodzinne czytanie" i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję "Całe Jasło czyta dzieciom".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.