Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle zostało nagrodzone w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
W grudnia 2021 roku po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", podczas którego Laureatom Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytania w roku szkolnym 2020/2021 zostały wręczone Nagrody. Jako jedno z pięciu placówek w Polsce wśród najlepszych kolejny raz znalazło się Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Placówka od 2015 roku z wielkim zaangażowaniem działa na rzecz Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom". Działania mają ogromne znaczenie, przybliżają najmłodszym uniwersalne wartości oraz budują wewnętrzne zasoby emocjonalne i intelektualne dzieci. Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że po raz szósty z rzędu zostaliśmy docenieni za promocje głośnego czytania dzieciom. To nagroda za kreatywność, zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm. W roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2018/2019, 2020/2021 otrzymaliśmy Nagrodę Główną, a w 2017/2018 Nagrodę Specjalną. Liderem kampanii od początku jest wicedyrektor Anna Zielińska, która otrzymała Wyróżnienie Specjalne dla najlepszego Koordynatora Roku 2016.

bajkowe przedszkole w Jaśle

Podczas spotkania Laureaci Konkursu opowiedzieli o swoich pomysłach na wychowanie młodych czytelników oraz projektach realizowanych w ramach kampanii czytania i wysłuchali gratulacji składanych przez Prezes Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom" Irenę Koźmińską.

W drugiej części uroczystości, w panelu literackim pt. "Lubimy czytać polskich autorów!" poprowadzonym przez literaturoznawczynię Dorotę Koman udział wzięli znakomici pisarze Barbara Gawryluk i Tomasz Samojlik. Autorzy opowiedzieli o literackich inspiracjach, planach i ulubionych lekturach z dzieciństwa oraz o chętnie czytanych przez małych czytelników ich książkach.

Pamiętajmy, że czytanie jest potężną witaminą dla rozwoju dziecka. Wspiera rozwój emocjonalny, buduje więź, uczy języka i myślenia, rozwija pamięć, wyobraźnię, wrażliwość moralną. Jest drogą do wiedzy i wykształcenia. Język, który przy czytaniu wzbogacamy i doskonalimy, to nasza wizytówka i przepustka do lepszego życia - jest narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, udziału w kulturze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.