W ramach rządowego programu "Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym" do jasielskich dzieci trafi sprzęt komputerowy o wartości pół miliona złotych.
Sprzęt komputerowy o wartości pół miliona złotych trafi do jasielskich dzieci w ramach rządowego programu "Granty PPGR - wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". Wniosek złożony przez Miasto Jasło otrzymał wsparcie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Pomoc skierowana jest do dzieci, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali z w Państwowych Gospodarstwach Rolnych (PGR). Po weryfikacji złożonych wniosków, do mieszkańców Jasła trafi 195 sztuk sprzętu komputerowego (162 laptopy, 28 komputerów oraz 5 tabletów). Obecnie czekamy na podpisanie stosownej umowy, następnie odbędzie się procedura przetargowa, a później zakup sprzętu komputerowego.

Ponadto informujemy, że pierwotnie przewidziane stawki 3,5 tys. zł za komputer stacjonarny lub laptop oraz 1,5 tys. zł za tablet zostały obniżone przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.
Wartość wniosku złożonego przez Miasto Jasło (po zmianie cen) wynosi dokładnie: 503 tys. 538 zł.

Szczegółowe informacje na temat programu Cyfrowa Gmina dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

W razie dodatkowych pytań można się kontaktować z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta w Jaśle pod nr telefonu: 13 44 86 372.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.