Ferie to dobry czas na skorzystanie z bonu turystycznego, jeśli jeszcze został nie wykorzystany. Na Podkarpaciu można z niego skorzystać w 1361 miejscach.
Na Podkarpaciu liczba bonów to ponad 231 tys., z czego aktywowano ich dotychczas 173 tys., a całkowicie wykorzystano 72,5 tys. Nadal 58 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączną kwotę prawie 42 mln zł). Bon jest ważny do końca września 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w ferie czy wakacje ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.- Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 104 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 1361 miejscach, a w całym kraju w ponad 30 tys. - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

- Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie w menu bocznym - Polski Bon Turystyczny. Aby aktywować bon należy podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - informuje rzecznik.

Bonem zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: https://www.pot.gov.pl/pl, https://bonturystyczny.polska

Bonem można zapłacić do 30 września 2022 r. Jeśli do tego dnia zapłacimy za usługę za pomocą bonu, możemy z niej skorzystać po tym terminie. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego - nr tel. 22 11 22 111.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.