Zakupione zostanie 130 sztuk sprzętu do nauki zdalnej dla uczniów z terenów popegeerowskich.
Gmina Jasło otrzymała dofinansowanie w kwocie 322 000,00 zł (100% wnioskowanej kwoty) na zakup 130 sztuk sprzętu służącego do nauki zdalnej (w tym: 21 komputerów stacjonarnych, 107 laptopów, 2 tablety) w ramach Projektu "Granty PPGR". Projekt ma na celu wyeliminowanie ograniczeń w dostępności cyfrowej dla uczniów z terenów popegeerowskich.

Wkrótce zostanie podpisana umowa z operatorem Programu, po czym odbędą się przetargi, mające na celu wyłonienie Wykonawcy.

Dofinansowanie w ramach grantów dla poszczególnych gmin określono jako iloczyn ilości dzieci z rodzin po PPGR razy maksymalną stawkę za jednostkę komputera, która uległa zmianie na etapie weryfikacji wniosków i wynosi odpowiednio: 2 500 zł na laptop lub komputer stacjonarny i 1 000 zł na tablet.

Zakup sprzętu realizowany jest w ramach Projektu "Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - "Granty PPGR" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.