W Jasielskim Domu Kultury odbył się spektakl "Retro Carnival" przygotowany przez Teatr Młodzieżowy.
Do niezwykłego świata przedwojennych kawiarni, wielkich gwiazd, do czasów charlestona, foxtrota i wesołej zabawy, kabaretowych tekstów i międzywojennych szlagierów przeniósł widzów spektakl "Retro Carnival". Spektakl przygotowany przez Teatr Młodzieżowy miał swoją premierę 1 marca br. w Jasielskim Domu Kultury.

spektakl w JDK

Tego dnia scena JDK zamieniła się we wnętrze eleganckiej kawiarni, gdzie elegancko ubrani panowie i piękne panie w strojach z epoki dzielili się swoimi spostrzeżeniami z widzami. Płynęły z niej zarówno opowieści o trudach posiadania rasowego pupila jak i rozterki związane z sercowymi perypetiami. Przybyli mogli wysłuchać m.in. tekstów Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Ludwika Starskiego.

JDK Spektakl

Młodzi aktorzy w nowej kabaretowej odsłonie, zaprezentowali próbkę wokalnych i tanecznych umiejętności. Zabrzmiały przeboje m.in. autorstwa Henryka Warsa, Romana Palestera, Zygmunta Wiehlera, z repertuaru Aleksandra Żabczyńskiego, Lody Niemirzanki, Hanki Ordonówny czy Adolfa Dymszy.

spektakl Retro Carnival

Młodzi artyści w spektaklu wyreżyserowanym przez Grażynę Żygłowicz wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności wywołując salwy śmiechu i zasłużenie nagrodzeni zostali rzęsistymi brawami. Konsultacji muzycznych udzielili Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki. Wesoły, rozśpiewany i roztańczony wieczór miał również swój akcent nawiązujący do bieżącej sytuacji geopolitycznej. Stąd na zakończenie przy scenie oświetlonej w barwach narodowych Ukrainy zabrzmiał utwór "Podaj rękę Ukrainie".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.