W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2020”, policjanci i strażnicy miejscy spotykają się z najmłodszymi i prowadzą edukację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ubiegłym tygodniu odwiedzili obozowiczów w Hucie Polańskiej. Prowadzili także zajęcia w ramach programu „Trener Osiedlowy” w Jaśle.
Już prawie półmetek wakacji. Policjanci oraz zaprzyjaźnione służby oraz podmioty nie ustają w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.
W minioną środę, policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na obozie z Hucie Polańskiej. - Dla obozowiczów była to z pewnością jedna z atrakcji, ponieważ mogli uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z wykorzystaniem alkogogli. Uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów wiele informacji z zakresu bezpieczeństwa na wakacjach. Mundurowi omówili zagadnienia dotyczące konsekwencji związanych z zażywaniem zabronionych substancji, a także przypomnieli o bezpieczeństwie nad wodą oraz o zagrożeniach związanych z siecią Internet - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wzorem lat ubiegłych, policjanci podjęli wspólne działania ze Strażą Miejską w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”. Jest to przedsięwzięcie, które odbywa się każdego roku na dziewięciu osiedlach w Jaśle, a jego głównym celem jest zorganizowanie dzieciom i młodzieży, aktywnej i atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas spotkania, dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach przygotowanych przez przedstawicielki Policji oraz Straży Miejskiej w Jaśle.

- Takie przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a dla mundurowych jest to doskonała okazja, by poprzez zabawę zainteresować najmłodszych i przekazać im wiele przydatnych wskazówek na spokojne spędzenie wakacji - podkreśla podkomisarz Piotr Wojtunik.