W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się otwarcie wystawy "Jasło w obiektywie Wiesława Telegi".
Choć za oknem padający deszcz nie sprzyjał wyjściu z domu, na otwarciu wystawy "Jasło w obiektywie Wiesława Telegi" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pojawiło się liczne grono czytelników, przyjaciół, znajomych i sympatyków talentu fotograficznego autora.
- To szare popołudnie jest rozświetlone pięknem zdjęć naszego miasta, które możemy pokazać - powiedziała witając zebranych gości Dorota Woźnica, dyrektor Biblioteki.
- Spoglądając na nie, przychodzi mi na myśl jedno słowo "czułość", które wyraża wrażliwość, podziw, szacunek autora do Jasła i jego mieszkańców - dodała.

Fotograf ukazuje miasto w kilku odsłonach. Zachwycają go stare kamienice, jasielskie zabytki, a przede wszystkim szczegóły architektoniczne, które wnikliwie potrafi dostrzec: schody z piękną balustradą, stare drzwi, fragmenty dachów.
- W architekturze najbardziej skupiam się na detalach - powiedział Wiesław Telega.

Autor jest także uważnym obserwatorem przyrody. Budzą podziw zdjęcia urokliwych stawów, leniwie płynącej rzeki, zachodu słońca, pól i łąk pełnych ziół, traw i kwiatów, przyrody otulonej w śniegowy puch. Zabiera zwiedzających na spacer nie tylko po centrum miasta, ale i jego obrzeżach, wszędzie tam, gdzie dostrzec można piękno i harmonię krajobrazu.

- Praktycznie nie rozstaję się z aparatem. A moim wiernym towarzyszem podczas spacerów jest pies Fox - dodał.
Wiesław Telega - od ponad dziesięciu lat fotografuje Jasło, dokumentując jego życie społeczne i kulturalne. Jest aktywnym czytelnikiem, sympatykiem i przyjacielem Biblioteki, bierze udział w spotkaniach Klubu Powiększania Wyobraźni i Dyskusyjnego Klubu Książki "Liberatorium" oraz innych wydarzeniach, które organizuje Biblioteka.

Otwarcie wystawy odbyło się w środę (9 marca), wystawa jest czynna do 30 kwietnia 2022 roku w godzinach otwarcia MBP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.