W Jaśle odbyły się warsztaty dzieci w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
W marcu br. rozpoczął się kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zarówno w Rzeszowie jak i Filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych mali studenci zaczęli semestr uczestnicząc w wykładach (stacjonarnych lub online), a pierwsze warsztaty stacjonarne w małych grupach odbyły się w ubiegłą sobotę w Jaśle oraz Dębicy.

Semestr letni DUT przyniósł małym studentom jeszcze więcej zajęć stacjonarnych niż w ubiegłym roku. Pierwsze warsztaty w Jaśle oraz Dębicy pokazały, że zainteresowanie dzieci taką formą zajęć jest nadal ogromne. Studenci są "głodni" wiedzy, którą mogą sami doświadczyć, dotknąć, zbudować, co potwierdza tylko fakt, że warto dalej działać.

Warsztaty w Jaśle opierały się na zabawie z dźwiękiem. Uczestnicy zajęć mogli przekonać się i zrozumieć jakie są wzajemne zależności zjawiska dźwięku dzięki poznaniu narzędzi antropologicznych związanych z field-recordingiem (nagrywaniem terenowym) czy samplowaniem i loopowaniem (rytmicznym próbkowaniem przez nagrywanie). W warsztatach zostały zastosowane elementy działań, które stosuje się w muzykoterapii, wykorzystując przy tym proste instrumenty oraz odpowiednie systemy nagrywania i fonografii.

W każdym z miast, gdzie prowadzony jest Dziecięcy Uniwersytet Techniczny uczestnicy przed pierwszymi zajęciami otrzymali indeks, identyfikator oraz "Zestaw naukowca", który składa się z materiałów i instrukcji do wykonywania eksperymentów, samodzielnie w domu. Na studentów DUT w Jaśle jak i Dębicy czekają jeszcze kolejne zajęcia warsztatowe w maju a także dwa wykłady online oraz wykład stacjonarny, zakańczający semestr letni 2022.

Filię DUT w Jaśle wspierają finansowo i organizacyjnie Mecenasi Projektu: Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Miasto Jasło, Gmina Jasło oraz Gmina Skołyszyn, a także Partnerzy Strategiczni: JAFAR i Nowy Styl oraz Partnerzy: GAMART, Gamrat i HABYS.

jasło spotkanie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.