Pracownicy Zakładu Karnego w Jaśle jak i osadzeni przebywający w tutejszym zakładzie zaangażowali się w pomoc Ukrainie.
Od początku wojny w Ukrainie funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jaśle angażują się w różne akcje pomocowe na rzecz tego ogarniętego wojną kraju. Uczestniczą w zbiórkach pieniężnych i rzeczowych w swoich parafiach, wspomagają mieszkających w swoich sąsiedztwach obywateli Ukrainy.

Chętnie zaangażowali się w zbiórkę środków pieniężnych i artykułów żywnościowych na terenie jasielskiej jednostki penitencjarnej. Dzięki wieloletniej, owocnej współpracy z Urzędem Gminy w Jaśle w dniach od 29 marca do 4 kwietnia zarówno funkcjonariusze jak i osadzeni przebywający w tutejszym zakładzie zaangażowali się w przewóz, segregację i pakowanie do transportu na Ukrainę produktów żywnościowych, chemii i środków czystości.

ZK w Jaśle

Osadzeni w ramach zajęć kulturalno - oświatowych uwrażliwiających na potrzebę pomocy innym uczestniczyli w załadunku tych produktów (zebranych wśród mieszkańców Gminy Jasło) do samochodu Służby Więziennej i rozładowywali te towary w punkcie zbiorczym. Funkcjonariusze działu penitencjarnego, ochrony i kwatermistrzowskiego razem z pracownikami Urzędu Gminy w Jaśle uczestniczyli w segregacji i pakowaniu towarów, które docelowo trafią do kilku ukraińskich miast, prawdopodobnie w tym tygodniu. Zadeklarowano, że Służba Więzienna zawsze chętnie pomaga i w razie potrzeby takie akcje będą kontynuowane. Uczestniczący w pomocy funkcjonariusze i osadzeni utwierdzili się w przekonaniu, że naprawdę jest warto pomagać, gdyż jest to miarą naszego człowieczeństwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.