W Jaśle na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego "Przystanek Kwiatowa" dokonano próbnego uruchomienia tężni solankowej.
W ciągu ostatnich kilku dni, na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego "Przystanek Kwiatowa" trwały prace w otoczeniu tężni solankowej. Zamontowana została tablica informacyjna dla korzystających z tężni, teren wokół został wyrównany i obsiany trawą.

W piątek (8 kwietnia) dokonano próbnego uruchomienia instalacji tężni. Przez najbliższy tydzień trwać będą regulacje urządzeń dostarczających solankę oraz rozprowadzających ją po gałązkach śliwy - tarniny stanowiących wnętrze tężni - tak aby dostarczana solanka równomiernie rozlewała się po całej objętości tężni.

Stąd też odwiedzających obiekt informujemy, że podczas rozruchu można m.in. zaobserwować nierównomierną pracą urządzeń dostarczających solankę lub rozprowadzanie solanki tylko po części tężni. Wszystkie te zabiegi mają na celu doprowadzenie do pełnej funkcjonalności tężni i jej oficjalnego otwarcia o którym już niedługo będziemy informować.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.