Kacper Janiga został finalistą etapu ogólnopolskiego Olimpiady Teologii Katolickiej.
W dniach od 31marca do 02 kwietnia 2022 r. w Płocku odbył się Finał XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej. Do Płocka na finał OTK przyjechało 123 finalistów etapu diecezjalnego z 41 diecezji wraz z ze swoimi katechetami.

W pierwszym dniu trzydniowego spotkania młodzież miała okazję poznać się, wymienić doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą. Wieczorem w Sali konferencyjnej w hotelu Petropol odbyło się spotkanie, podczas którego wszyscy finaliści z każdej diecezji przedstawili się, a gościem wieczoru był Biskup Płocki Piotr Libera.

- Życzę wszystkim, aby wygrali tę olimpiadę - mówił bp. Libera - Jednak ważniejszym od tej wygranej jest to, czy będziecie przekonani do wiary, która ma siłę budowania pokoju i miłosierdzia - dodał.

Hasło tegorocznej Olimpiady brzmiało: "Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła". Dla uczestników przygotowano ponad 130 pytań, które znalazły się w przygotowanych formularzach egzaminacyjnych. Zakres materiału dotyczył Magisterium Kościoła, opracowań, dokumentów papieskich oraz artykułów, wypowiedzi dotyczących Bożego Miłosierdzia.

W piątek, tj. w drugim dniu spotkania uczestnicy w godzinach przedpołudniowych przystąpili do pisania części pisemnej finału OTK w auli Zespołu Szkół Centrum Edukacji przy Al. Kobylińskiego 25 w Płocku. Po obiedzie uczestnicy zwiedzali Płock, odkrywając ciekawe miejsca m.in. katedrę, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W sobotę przed południem odbył się ostatni etap egzaminu w formie ustnej, która wyłoniła zwycięzców.

Dla zwycięzców tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody wśród których jest (dla pierwszych trzech osób) pielgrzymka do sanktuariów bałkańskich oraz indeksy na wybrane uczelnie i wydziały na terenie całego kraju.

- Kacper Janiga uczeń naszej szkoły z klasy 3 PA reprezentował miasto Jasło i naszą diecezję rzeszowską. Ostatecznie, nasz reprezentant uzyskał tytuł finalisty na etapie ogólnopolskim. Ucznia do konkursu przygotował katecheta ks. Łukasz Ślusarczyk.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.