W Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się 5 edycja Podkarpackich Wiosennych Spotkań z Poezją i Piosenką "Pamiętajcie o ogrodach….", w której udział wzięli artyści z JDK.
W tym roku w poniedziałek (16 maja) odbyła się 5 edycja Podkarpackich Wiosennych Spotkań z Poezją i Piosenką "Pamiętajcie o ogrodach….". Organizatorem był Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Konkurs obejmował dwie kategorie: recytację i piosenkę. Głównym motywem spotkań była relacja człowieka ze środowiskiem naturalnym. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 wykonawców z całego województwa.
W konkursie wzięły również udział solistki JDK: Eliza Mlicka z towarzyszącą Jej na gitarze Zuzanną Zagórską oraz Karolina Polak. W kategorii recytacji wystąpiła Natalia Żegleń.

Eliza przygotowała piosenkę autorstwa Leszka Długosza "Dzień w kolorze śliwkowym". Za to wykonanie jury przyznało wokalistce wyróżnienie. Karolina zaśpiewała "Lunę srebrnooką" z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Seweryna Krajewskiego i otrzymała II nagrodę w konkursie. Tekst Mirona Białoszewskiego "Ballada z makaty" w wykonaniu Natalii został uhonorowany wyróżnieniem.
Wokalistów do konkursu przygotowała Ewa Grzebień zaś recytatorkę Helena Gołębiowska.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.