Przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle otwarte zostało nowe boisko sportowe.
W środę (1 czerwca) dla jasielskiej "jedenastki" jest podwójnie radosnym dniem do świętowania. Uczniowie obchodzą "Dzień dziecka", a oprócz tego otwarte zostało nowe boisko, które powstało przy ich szkole.

Do tej pory przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle, znajdującym się przy ul. Mickiewicza 108, funkcjonowało stare, asfaltowe boisko. Teraz dzieci i młodzież mogą korzystać z wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. - Jest to dla nas bardzo radosny dzień, bo w końcu udało nam się zrealizować szkolne plany związane z nowym boiskiem, na którym nasi uczniowie mogą rozwijać swoje sportowe pasje - podkreślała Izabela Skóra, p.o. dyrektora ZSM nr 2 w Jaśle, która wspomniała również niedawno zmarłego dyrektora placówki Jerzego Gajdę, jako jednego z głównych inicjatorów powstania tego boiska.

boisko sportowe Jasło

Z kolei Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła mówiła o tym, że Miasto Jasło stara się na bieżąco poprawiać infrastrukturę sportową szkół, które nadzoruje - 31 maja, czyli wczoraj, minął dokładnie rok od czasu kiedy Rada Miejska Jasła podjęła przedstawioną przez nas propozycję budowy tego boiska sportowego. I dziś, dokładnie w Dzień dziecka, możemy cieszyć się z tej inwestycji, która zarówno przez społeczność szkolną, jak i przez mieszkańców osiedla była bardzo oczekiwana.

Nowe boisko wielofunkcyjne składa się z: boiska do piłki nożnej (27,00m x 18,00m), z boiska do piłki ręcznej (27,00m x 18,00m), boiska do siatkówki (18,00 x 9,00m), boiska do badmintona (13,40 x 6,10m) oraz boiska do koszykówki (28,10 x 15,10m). W ramach prac wykonane zostało również ogrodzenie, zamontowane zostały piłkochwyty oraz powstały dojścia i dojazdy z kostki.

otwarcie boiska Jasło

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju. Koszt prac wyniósł blisko 552 tys. zł i był finansowany ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji - środki związane z przeciwdziałaniem COVID - 19.

W uroczystym otwarciu boiska sportowego wzięli udział m.in. przedstawiciele władz parlamentarnych, radni Rady Miejskiej Jasła, rodzice, a przede wszystkim dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.