Gmina Tarnowiec otrzymała dotacje na modernizację i budowę zbiorników służących małej retencji oraz na modernizację i budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwałą z dnia 04.05.2022r. przyznał dotację na modernizację i budowę zbiorników służących małej retencji oraz na modernizację i budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W środę (1 czerwca) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle miało miejsce uroczyste podpisanie umów na udzielone dofinansowania. Z ramienia dotującego umowy podpisywał Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch. Gminę Tarnowiec reprezentowali Wójt Wiktor Barański oraz Skarbnik Barbara Kosińska.

Gmina Tarnowiec otrzymała dotację w wysokości 110 000 zł na drogi dojazdowe oraz 140 000 zł na zbiorniki.

Zbiorniki małej retencji służą gromadzeniu wód opadowych oraz roztopowych i powolnemu ich odprowadzaniu co przekłada się wymiernie na przeciwdziałanie powstawaniu szkód powodziowych oraz ma duże znaczenie dla całego ekosystemu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.