Maja Motkowicz zajęła I miejsce w XIV Konkursie Geograficznym "Odkryj Europę".
W niedzielę (5 maja) odbyła się kolejna edycja Konkursu Geograficznego "Odkryj Europę". Wzięło w niej udział 106 uczniów z 13 szkół powiatu jasielskiego. Do rozwiązania uczniowie mieli 16 zadań z wiedzy geograficznej o Europie i łącznie 100 punktów do zdobycia.

Najlepszy wynik uzyskała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy - Maja Motkowicz, zdobywając aż 91,5 punktów.
W pierwszej dziesiątce konkursu uplasowała się również Julia Owczarska - 74,5 pkt. - VI miejsce i Oliwia Rzońca - 70,5 pkt. - IX miejsce.

Konkurs geograficzny Osobnica

Najwięcej trudności sprawiły uczniom zadania związane z obliczeniem czasu słonecznego, przyrostu naturalnego i rozpoznaniem miast Czech i Słowacji. Najłatwiejszymi zadaniami było rozpoznanie kolorów flag Czech i Słowacji, zidentyfikowanie ich sąsiadów, dopasowanie do nich walut oraz przypasowanie mniejszości narodowych i etnicznych do państw.

Konkurs jest w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ogłoszonym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.