W Jaśle wręczono nagrody "Bene Meritus - dobrze zasłużony” dla najzdolniejszych uczniów z powiatu jasielskiego.
We wtorek (14 czerwca) w auli Zespołu Szkół w Jaśle odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszych uczniów z terenu powiatu jasielskiego. Całe wydarzenie uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów.

Wyróżnienie "Bene Meritus" zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w 2010r. Nagroda może być corocznie przyznana jednemu uczniowi z danej szkoły ponadpodstawowej. Otrzymują ją uczniowie, którzy osiągają znakomite wyniki w nauce, reprezentują swoją szkołę w konkursach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

wręczenie nagród Jasło

Zgodnie z regulaminem kandydatów do wyróżnienia "Bene Meritus - dobrze zasłużony" zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, następnie Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

W tym roku Zarząd Powiatu w Jaśle przyznał nagrodę "Bene Meritus - dobrze zasłużony" dla 10 uczniów. Starosta Jasielski Adam Pawluś wręczył nagrody wyróżnionym uczniom oraz pogratulował osiągnięć, życząc powodzenia w dalszej nauce.

Nagrodzeni uczniowie:
1. I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle - Mikołaj Lignar, klasa III
2. II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle - Aleksandra Bal, klasa III
3. Zespół Szkół Technicznych w Jaśle - Konrad Szyszlak, klasa III
4. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle - Maria Borowiecka, klasa IV
5. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle - Adriana Marek, klasa IV
6. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle - Jakub Frączek, klasa III
7. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle - Natalia Pruś, klasa IV
8. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach - Jonatan Maciejowski, klasa III
9. Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie - Magdalena Misiołek, klasa III
10. Zespół Szkół w Trzcinicy - Emilia Ryznar, klasa IV

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.