Wójt Gminy Osiek Jasielski otrzymał absolutorium i wotum zaufania od radnych obecnych podczas sesji.
We wtorek (28 czerwca) odbyła się XLV sesja Rady Gminy Osiek Jasielski, podczas której Radni zapoznawszy się z raportem o stanie gminy oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu pozytywnie ocenili działalność Wójta Gminy Osiek Jasielski Andrzeja Stachurskiego w ubiegłym roku.

Radni obecni podczas sesji jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu Wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2021 rok.

Udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania jest potwierdzeniem przez radę gminy, że wójt prawidłowo zrealizował budżet gminy - czyli zgodnie z prawem wydał publiczne pieniądze.
Absolutorium jest rodzajem kontroli rady gminy nad wójtem w zakresie wykonania budżetu i wyrazem ostatecznej oceny działalności wójta. Rada analizuje i ocenia szczegółowe sprawozdanie wójta z wykonania budżetu gminy oraz raport o stanie gminy, a następnie na sesji, podejmuje uchwały w sprawie udzielenia absolutorium i wotum zaufania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.