Ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali jedne z najlepszych wyników egzaminu w Powiecie Jasielskim.
Ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali jedne z najlepszych wyników egzaminu w Powiecie Jasielskim. Do egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w dniach od 24 do 26 maja br. przystąpiło 144 uczniów uczęszczających do Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Skołyszyn.

Z egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali średni wynik 64% punktów (ex aequo z Miastem Jasłem i Gminą Tarnowiec), gdzie średnia ogólnopolska wyniosła 60%.

Z kolei z egzaminu z matematyki ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali średni wynik 59% punktów, gdzie średnia ogólnopolska wyniosła 57 %.

Jeszcze lepiej poradzili sobie z egzaminem z języka angielskiego. Absolwenci klas ósmych z Gminy Skołyszyn uplasowali się na trzecim miejscu w Powiecie Jasielskim, uzyskując średni wynik 74% punktów, gdzie ogólnopolska średnia wyniosła 66 %.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I-VIII. W 2022 r. - podobnie jak w zeszłym roku - egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.