Ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali jedne z najlepszych wyników egzaminu w Powiecie Jasielskim.
Ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali jedne z najlepszych wyników egzaminu w Powiecie Jasielskim. Do egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w dniach od 24 do 26 maja br. przystąpiło 144 uczniów uczęszczających do Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Skołyszyn.

Z egzaminu z języka polskiego ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali średni wynik 64% punktów (ex aequo z Miastem Jasłem i Gminą Tarnowiec), gdzie średnia ogólnopolska wyniosła 60%.

Z kolei z egzaminu z matematyki ósmoklasiści z Gminy Skołyszyn uzyskali średni wynik 59% punktów, gdzie średnia ogólnopolska wyniosła 57 %.

Jeszcze lepiej poradzili sobie z egzaminem z języka angielskiego. Absolwenci klas ósmych z Gminy Skołyszyn uplasowali się na trzecim miejscu w Powiecie Jasielskim, uzyskując średni wynik 74% punktów, gdzie ogólnopolska średnia wyniosła 66 %.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I-VIII. W 2022 r. - podobnie jak w zeszłym roku - egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.