W Jaśle powstały trzy interaktywne przejścia dla pieszych.
Nowe interaktywne przejścia powstały na trzech skrzyżowaniach w Jaśle: ul. 3-go Maja z ul. Staszica i ul. Czackiego (koło poczty), ul. Kołłątaja z ul. Asnyka i ul. Sobieskiego (koło JDK) oraz ul. Floriańskiej z ul. Rejtana (w pobliżu II LO). Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na to zadanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 80%. Natomiast całkowity koszt tego zadania to blisko 160 tys. zł.

przejścia w Jaśle
ul. Floriańska

Aktywne przejścia są w tych miejscach, na których zdarza się więcej wypadków, poza tym w ich pobliżu znajdują się placówki często odwiedzane, zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych (poczta, szkoły, JDK, szkoła muzyczna).
Tego rodzaju przejścia dla pieszych posiadają synchronizowane ze sobą czujniki ruchu, świecące elementy oraz oznakowanie pionowe z lampą ostrzegawczą, wszystko po to, by w jak najlepszy sposób chronić pieszego.

przejście dla pieszych
ul. Szkolna

Na terenie miasta, znajdują się już cztery takie przejścia, po dwa na dwóch ulicach: ul. Szkolnej (w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u) i ul. 3-go Maja (koło kościoła oo. Franciszkanów oraz pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.