Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę o utworzeniu w Trzcinicy "Targów Europy Karpat".
Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę o utworzeniu w Trzcinicy "Targów Europy Karpat". W ten sposób powstanie miejsce, gdzie rolnicy i twórcy żywności z regionu będą mogli prowadzić sprzedaż bezpośrednią wytworzonych przez siebie produktów.

Podczas Sesji Rady Powiatu w Jaśle, w dniu 21 lipca 2022 r., radni powiatowi, poprzez zmianę uchwały budżetowej, podjęli decyzję o utworzeniu nowego zadania inwestycyjnego pn. "Targi Europy Karpat".

Wynika to z faktu, iż Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury", objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z uchwałą Rady, w ramach realizacji zadania pn. "Targi Europy Karpat" do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego złożony zostanie wniosek "Rewitalizacja budynku w miejscowości Trzcinica z przeznaczeniem na targowisko i na cele promocji lokalnych produktów".

Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie dawnej zabudowy dworsko-parkowej, położonej w miejscowości Trzcinica. Budynek dawnej stajni dworskiej zostanie przebudowany na halę targową z zapleczem socjalno-biurowym. Pozwoli to stworzyć odpowiednie warunki sprzedaży bezpośredniej lokalnym producentom produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, z pominięciem łańcucha dostaw.
-Bezpośrednie nabycie produktów od producenta, ale i przetwórcy spowoduje, że konsumenci otrzymają produkty o lepszych walorach smakowych, z gwarancją świeżości oraz w lepszej cenie - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Powiat prowadzi rozmowy z Wójtem Gminy Jasło w sprawie współpracy przy realizacji tego zadania.

Wartość dofinansowania wynosi do miliona złotych. Inwestycja ta będzie realizowana pod warunkiem uzyskania dotacji z PROW.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.