Powiat będzie realizował kolejne inwestycje drogowe
Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie realizacji w 2023 r. kolejnych trzech zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wybudowany zostanie nowy odcinek drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna - Wolica, przebudowana droga powiatowa Osobnica - Dębowiec w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec oraz droga powiatowa Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w Bączalu Dolnym i Bączalu Górnym.

Wojewoda Podkarpacki ogłosił nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Daje on możliwość złożenia trzech wniosków o dofinansowanie zadań do realizacji w 2023 r. w wysokości od 60 do 80 % wartości inwestycji.

W dniu 16 sierpnia 2022 r. Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację w 2023 roku zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z nią Powiat będzie aplikował o środki na realizację trzech inwestycji drogowych:
1.Budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna - Wolica
Droga ta stanowić będzie wschodnią obwodnicę miasta Jasła. Umożliwi przejazd samochodów ciężarowych o pełnym tonażu na tym ciągu drogowym, co znacząco udrożni ruch i zniweluje zatory drogowe w centrum miasta.
Odcinek tej drogi, znajdujący się w pasie kolejowym, wykonany zostanie przez PKP w trakcie modernizacji linii kolejowej 108 Stróże - Krościenko.
2. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica - Dębowiec w km 2+329 - 4+507 w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec
Jest to ostatni odcinek drogi powiatowej Osobnica - Dębowiec, który wymaga przebudowy i położenia nowej nawierzchni. Po wykonaniu tego zadania jej użytkownicy będą mogli bezpiecznie i komfortowo z niej korzystać.
3. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w km 6+450 - 7+420 w miejscowości Bączal Dolny i Bączal Górny
Po wykonaniu przebudowy droga uzyska normatywną szerokość 6 m i chodnik, co poprawi bezpieczeństwo pojazdów i pieszych na zmodernizowanym, prawie kilometrowym odcinku.

Realizacja tych zadań nastąpi pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.