Powiat będzie realizował kolejne inwestycje drogowe
Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie realizacji w 2023 r. kolejnych trzech zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wybudowany zostanie nowy odcinek drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna - Wolica, przebudowana droga powiatowa Osobnica - Dębowiec w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec oraz droga powiatowa Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w Bączalu Dolnym i Bączalu Górnym.

Wojewoda Podkarpacki ogłosił nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Daje on możliwość złożenia trzech wniosków o dofinansowanie zadań do realizacji w 2023 r. w wysokości od 60 do 80 % wartości inwestycji.

W dniu 16 sierpnia 2022 r. Rada Powiatu w Jaśle przyjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację w 2023 roku zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z nią Powiat będzie aplikował o środki na realizację trzech inwestycji drogowych:
1.Budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna - Wolica
Droga ta stanowić będzie wschodnią obwodnicę miasta Jasła. Umożliwi przejazd samochodów ciężarowych o pełnym tonażu na tym ciągu drogowym, co znacząco udrożni ruch i zniweluje zatory drogowe w centrum miasta.
Odcinek tej drogi, znajdujący się w pasie kolejowym, wykonany zostanie przez PKP w trakcie modernizacji linii kolejowej 108 Stróże - Krościenko.
2. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica - Dębowiec w km 2+329 - 4+507 w miejscowościach Łazy Dębowieckie i Dębowiec
Jest to ostatni odcinek drogi powiatowej Osobnica - Dębowiec, który wymaga przebudowy i położenia nowej nawierzchni. Po wykonaniu tego zadania jej użytkownicy będą mogli bezpiecznie i komfortowo z niej korzystać.
3. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka - Jabłonica - gr. wojew. - Czermna w km 6+450 - 7+420 w miejscowości Bączal Dolny i Bączal Górny
Po wykonaniu przebudowy droga uzyska normatywną szerokość 6 m i chodnik, co poprawi bezpieczeństwo pojazdów i pieszych na zmodernizowanym, prawie kilometrowym odcinku.

Realizacja tych zadań nastąpi pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.