Policjanci, strażacy oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle odwiedzili uczestników kolonii.
Piękna, słoneczna pogoda oraz wysokie temperatury zachęcają do aktywnego wypoczynku nad wodą. Należy jednak pamiętać, że woda jest niebezpiecznym żywiołem, który nie wybacza nieodpowiedzialnego zachowania. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą, brak wyobraźni, alkohol oraz brawura mogą doprowadzić do tragedii.

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", policjanci nadal odwiedzają i kontrolują miejsca, w których osoby aktywnie korzystają z letniego wypoczynku. Spotykają się z dziećmi, młodzieżą, a także osobami dorosłymi, by uświadamiać ich na temat występujących niebezpieczeństw.

Krempna

W czwartek (18 sierpnia), policjanci, strażacy oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, spotkali się w Krempnej z młodzieżą wypoczywającą nad zalewem. W trakcie prelekcji mundurowi mówili słuchaczy na temat zagrożeń, przestrzegli przed brawurą i przecenianiem własnych umiejętności. Wspólnie z pracownikiem Sanepidu wskazywali także na zagrożenia związane z używaniem alkoholu oraz dopalaczy. Była to także okazja do przypomnienia nieletnim przepisów prawa i odpowiedzialności za popełnione czyny zabronione. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji i korzystali z przygotowanych atrakcji. Chętni mogli obejrzeć wyposażenie służbowych samochodów policji i straży pożarnej. Zainteresowanie wzbudziły także udostępnione młodzieży alkogogle i narkogogle.

kolonia w Krempnej

Ważnym punktem spotkania był także wykład na temat pierwszej pomocy. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle edukowali słuchaczy jak postępować z osobą poszkodowaną, w jaki sposób informować służby ratunkowe oraz jak prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Sezon wakacyjny dobiega końca, jednak z pewnością nie zabraknie wielu ciepłych i słonecznych dni, które zachęcać będą do aktywnego wypoczynku nad wodą. Apelujemy zatem o odpowiedzialne zachowania. Wybierajmy strzeżone kąpieliska i stosujmy się do ich regulaminów. Pamiętajmy również o tym, że alkohol i środki odurzające ograniczają właściwe postrzeganie zagrożeń, co w połączeniu z brawurą, może stać się przyczyną tragedii.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.