W parku dworskim w Tarnowcu spotkali się uczniowie, nauczyciele, Wójt Gminy Tarnowiec, pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy w ramach akcji Narodowego Czytania.
W poniedziałkowe przedpołudnie (12 września) w parku dworskim w Tarnowcu spotkali się uczniowie, nauczyciele, Wójt Gminy Tarnowiec, pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy aby wspólnie przeczytać wybrane ballady i romanse Adama Mickiewicza. Wszystko w ramach akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie Tarnowiec

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Po 10 latach ponownie wracamy do twórczości naszego narodowego wieszcza. Ballady i romanse zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie. Pisany w latach 1819-1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

Narodowe Czytanie Tarnowiec

Wspólne czytanie ma na celu zachęcić do sięgania po najważniejsze dzieła naszych wybitnych poetów oraz wzbudzić refleksję nad naszą kulturą i historią. Klimat parku, jesienna aura, stroje z epoki - sprawiły, że przedpołudnie upłynęło w serdecznej i miłej atmosferze.

Organizatorami wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu wraz z partnerami: Szkołą Podstawową w Tarnowcu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.