W Licheniu odbył się XII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich.
W dniach 10 i 11 września 2022 r. odbył się XII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu w którym uczestniczyły przedstawicielki KGW z Gminy Tarnowiec.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę od Jarmarku Kulturowego, podczas którego panie prezentowały swoje zdolności artystyczne oraz kulinarne. Na parkingu przy ul. Konińskiej, nad brzegiem Jeziora Licheńskiego, gospodynie brały udział w licznych konkursach oraz przygotowały barwne stoiska, przy których goście mogli skosztować wielu smakołyków.

XII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

Zjazd KGW to również niepowtarzalna pielgrzymka gospodyń do Matki Bożej Licheńskiej, dlatego pierwszy dzień wieńczy Msza Święta w Bazylice. Z kolei niedzielę Panie rozpoczęły od spaceru różańcowego do kościoła św. Doroty, do miejsca objawień w Grąblinie. Następnie wszystkie gospodynie przy akompaniamencie orkiestry dętej, w pięknych strojach ludowych, wzięły udział w barwnym korowodzie do Bazyliki Licheńskiej, gdzie została odprawiona Msza Św. w ich intencji. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie "Barki" przy pomniku Jana Pawła II.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.