Koło Gospodyń Wiejskich z Warzyc zwyciężyło w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów".
Pierwsze miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich w Warzycach w przeprowadzonym konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów", które odbyło się na terenie Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy.

Trzcinica konkurs

Delegacja z Warzyc zwyciężyła spośród 12 kół przygotowując zupę cebulową, tym samym przechodząc do etapu wojewódzkiego. Swoją potrawę zaprezentowało również KGW Jareniówka.
Drugie miejsce zajęło KGW w Skołyszynie z potrawą kaszotto z roladą drobiową w sosie borowikowymi. Zaś miejsce trzecie zajęło KGW w Sieklówce za pierogi podkarpackie.

Podczas wydarzenia odbył się "Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogórza i Ziemi Jasielskiej", gdzie kapela "Trzcinicoki" zaprezentowała repertuar muzyczny regionu pogórzańskiego.

Zwycięskim drużynom oraz wszystkim KGW biorącym udział w konkursie, jak również zespołom folklorystycznym serdecznie pogratulował Starosta Jasielski Adam Pawluś, Senator Alicja Zając, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Jerzy Borcz oraz Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba dziękując również za kultywowanie podkarpackich tradycji kulinarnych, jednocześnie podkreślając, iż wydarzenie to było świetną okazją do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, przy degustowaniu regionalnych potraw i regionalnej muzyce ludowej.

konkurs Trzcinica

Organizatorami tegoż wydarzenia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiat Jasielski oraz Skansen Archeologiczny ,, Karpacka Troja’’.

"Bitwa Regionów" to konkurs kulinarny pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Wsi. Co roku biorą w nim udział KGW dowodząc, że polska kuchnia nie tylko jest bogata i niezwykle różnorodna , ale także może być niewyczerpanym źródłem inspiracji.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.