W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej "Michalina".
Jesień już niebawem zawita, więc Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej "Michalina" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zanurzył się w jej atmosferę. Spotkanie rozpoczął nostalgiczny wiersz Edwarda Stachury "Jesień":
Zanurzać zanurzać się
w ogrody rudej jesieni
i liście zrywać kolejno
jakby godziny istnienia

(…)

spotkanie w MBP w Jaśle

Poetki namalowały literacki pejzaż jesieni: wybarwione liście w lasach i sadach (M. Słowik "Jesień"); magnolie, kaliny i róże, będące wspomnieniem letniego ogrodu (H. Jarecka "Mój ogród"); czarne punkty głodnych wron i gawronów na zaoranej glebie (J. Trznadel "Nadchodzi złota polska jesień"); poranna rosa, która srebrzystą nicią babiego lata, oplata pożółkłe liście i kwiaty (M. Buczyńska "Jesienne spostrzeżenia"); złote kwiaty chryzantem (M. Bielamowicz "Jesień listopadowa") ; obsypane kwieciem wrzosy (K. Pilch "Kolory jesieni", M. Chochołek "Barwy jesieni").

Oprócz tegorocznych przetworów pojawiły się ozdoby: dynia uszyta z materiału, bukiety z jesiennych liści i ziół (T. Macek, A. Antonik, R. Kolanko), szydełkowa serweta (J. Chochołek).

spotkanie w Jaśle

Teresa Macek, prezes Klubu, pogratulowała Marii Słowik (Święcany) nagrody za działalność kulturalną na rzecz Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Jaśle.
Spotkanie odbyło się we wtorek 20 września 2022 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.