W piątek (23 września) w Jaśle odbył się czwarty i zarazem ostatni etap działań profilaktycznych pn. "Przeciw pijanym kierowcom".
Kierujący, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, muszą liczyć się z tym, że tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragicznego zdarzenia drogowego i czyjejś śmierci. Ograniczona percepcja, zbytnia ufność i wiara we własne umiejętności, spowolnione reakcje - tym charakteryzuje się pijany kierowca. Jak kończy się jego jazda na "podwójnym gazie"? Najczęściej zjechaniem z drogi, uderzeniem w słup, drzewo lub inny pojazd. Aby uniknąć takich sytuacji i ograniczyć liczbę osób, które jeżdżą pod wpływem alkoholu, organizowane są działania profilaktyczne podczas, których głównym celem jest uświadamianie społeczeństwa oraz użytkowników pojazdów na temat zgubnych skutków nieodpowiedzialnego postępowania.

kampania w Jaśle

Od początku roku na terenie Jasła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z policjantami realizowała działania profilaktyczne w ramach kampanii "Przeciw pijanym kierowcom". Organizatorzy od wielu lat stawiają na profilaktykę, by przy wykorzystaniu przygotowanych wymownych i dosadnych ulotek oraz folderów informacyjnych trafiać z przekazem do jak największej liczby odbiorców. Niestety pomimo wielu działań i informacji medialnych w dalszym ciągu ujawniani są kierujący pod wpływem alkoholu.

W piątek (23 września) na terenie Jasła członkowie MKRPA wspólnie z policjantami wydziału ruchu drogowego realizowali czwarty, a zarazem ostatni etap tegorocznej kampanii "Przeciw pijanym kierowcom". Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, natomiast członkowie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przekazywali ulotki informacyjne oraz broszury. W trakcie działań policjanci ujawnili jednego kierującego, który prowadził samochód będąc w stanie po użyciu alkoholu.

kampania w Jaśle

Kampania "Przeciw pijanym kierowcom" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami. Z pewnością podobne działania będą organizowane w przyszłości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.