W Środowiskowym Domu Samopomocy w Jaśle odbył się I Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ŚDS-owy Zawrót Głowy Edycja: "Przychodzi baba do lekarza…",
W czwartek (15 września) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jaśle odbył się I Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ŚDS-owy Zawrót Głowy Edycja: "Przychodzi baba do lekarza…", którego celami było popularyzowanie idei integracji osób niepełnosprawnych poprzez promowanie ich twórczości, prezentowanie działalności Środowiskowych Domów Samopomocy oraz innych instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, propagowanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz przełamywanie stereotypów dotyczących osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Agnieszka Szlęzak - z-ca kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Małgorzata Adamska Chmiel - z-ca Burmistrza Miasta Jasła, Paweł Rzońca - Sekretarz Miasta Jasła, Jolanta Krokowska z Urzędu Miasta Jasła zajmująca się sprawami społecznymi, Dorota Lignar - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle, Iwona Wojnarowicz - Kierownik Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle oraz Monika Kulik-Marek - Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Ponadto a może przede wszystkim zaproszone były delegacje z następujących ośrodków: SOSW w Jaśle, WTZ w Jaśle, ŚDS w Przysiekach, ŚDS w Nowym Żmigrodzie, DPS w Foluszu, ŚDS w Dębicy, ŚDS w Tarnobrzegu, ŚDS w Tyczynie, ŚDS w Brzostku oraz ŚDS w Spiach.

Po oficjalnym przywitaniu gości przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności aktorskich przez uczestników poszczególnych placówek. ŚDS w Jaśle jako pierwsi przedstawiliśmy nasz w pełni autorski skecz pt.: "Szpital straconej nadziei". Kolejno występowali WTZ w Jaśle ze skeczem "Katar", ŚDS w Przysiekach ze skeczem "Lekarze", ŚDS w Nowym Żmigrodzie ze skeczem "Grippa", DPS w Foluszu z pokazem mody "COVID 2022", ŚDS w Brzostku ze skeczem "Przychodzi baba do lekarza", ŚDS w Dębicy ze skeczem "Szczepionka", ŚDS w Spiach z przedstawieniem "Zając u lekarza", SOSW z występem taneczno-muzycznym "Mariackie Hejnały - Lajkonik", ŚDS w Tyczynie ze skeczem "Policjanci-Ksiądz", ŚDS w Tarnobrzegu z przedstawieniem do piosenki "Baba Blues", który idealnie spuentował pierwszą edycję naszego Przeglądu. Część artystyczną uwieńczyło wręczenie specjalnie wykonanych na tę okazję dyplomów oraz pamiątkowych medali, a także "Pudełko obfitości" dla każdej z placówek.

I Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ŚDS-owy Zawrót Głowy Edycja: "Przychodzi baba do lekarza…" nie odbyłby się gdyby nie wspaniałomyślność, szczodrość i hojne serca naszych sponsorów: Urząd Miasta w Jaśle, Fundacja Mówisz Masz, Fundacja Ramię w ramię nad Osławą, Hurtownia Zahurt, Społem Jasło sp. z.o.o sklep Bogumił, Spółdzielnia socjalna "Radość", Pracownia reklamy CREO Krzysztof Tocki oraz Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, za co nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim uczestnicy imprezy serdecznie dziękują.

Czas spędzony wspólnie okraszony był nie tylko dawką humoru i odskocznią od szarej rzeczywistości, ale przede wszystkim wspólną integracją, poznawaniem nowych ludzi, a także możliwością odkrycia ich umiejętności aktorskich. Oby takich pięknych i radosnych chwil było w naszym życiu jak najwięcej tego sobie i Państwu serdecznie życzymy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.